У п`ятницю, 13 квітня, між Дрогобицькою міською радою та проектом міжнародної технічної допомоги «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія», що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), підписано меморандум про співпрацю.

Свої підписи під текстом Меморандуму поставили міський голова Дрогобича Тарас Кучма та керівник проекту USAID «ВзаємоДія» Лоуренс Хелд.

Підписання Меморандуму відбулося за участю керівників структурних підрозділів міської ради, представників проекту USAID «ВзаємоДія», Українського кризового медіа-центру, ЗМІ регіонального та місцевого рівнів і громадських активістів.

Як повідомив керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» Лоуренс Хелд, вибір саме Дрогобича для участі в програмі не був випадковим.

«Дрогобич знаходиться серед міст-лідерів в Україні у впровадженні передових практик запобігання корупції. Ми провели експертний аналіз та оцінку усіх міністерств і відомств, регіональних центрів і міст, що стало основою для обрання ключових установ-партнерів. Ми шукали органи державної влади, які дійсно віддані справі і готові до впровадження змін, саме тому серед органів місцевого самоврядування обрали Дрогобич. Ми раді підтримати Дрогобич у сфері запобігання та протидії корупції та сподіваємось, що це стане початком довготривалої співпраці», — зазначив керівник проекту USAID «ВзаємоДія» Лоуренс Хелд.

Окрім цього, Лоуренс Хелд відзначив, що для співпраці експерти Проету відібрали лише п’ять державних установ України, які вже мали певні напрацювання у протидії корупції: на національному рівні це Міністерство інфраструктури України, Міністерство охорони здоров’я, Секретаріат Кабінету Міністрів України; на регіональному рівні серед обласних органів влади відібрано Сумську обласну державну адміністрацію та серед органів місцевого самоврядування — Дрогобицьку міську раду.

Відтак начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер продемонстрував систему заходів, які вже впроваджені міською радою задля відкркритості, прозорості та зменшення рівня корупційних проявів. Керівник ІТ та аналізу наочно презентував відкритий бюджет міста, електронні закупівлі, мапу комунальних об’єктів, портал відкритих даних міста, е-сервіси для комунікації з громадою, електронне надання адмінпослуг та багато іншого.

«Те, що Дрогобич знаходиться серед переліку таких інституцій як Міністерство інфорструктури України, Міністерство охорони здоров’я, Секретаріат Кабінету Міністрів України та Сумська ОДА свідчить про те, що ми є лідерами поступу і робими все для того, щоб подолати корупцію у місті, а не лобіюємо її. Ми вдячні Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримку та довіру. У нас є багато планів і напрямів, які б ми хотіли розвивати і посилювати», — наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Також Тарас Кучма висловив слова вдячності усім, хто взяли участь у цій події, в тому числі і ЗМІ, які не завжди поділяють певні дії міської ради, наголосивши на тому, що ефективніше працювати з людьми, які мають та відстоюють свою думку.

Щодо методів діяльності Проекту, то пілотний Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки, участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції.

Програма дій у рамках Меморандуму розрахована на 5 років. На першому етапі буде відслідковуватися ситуація з корупційними проявами, а в подальшому будуть розроблені рекомендації та методи протидії корупції.

Також своє бачення успішності громадських ініціатив регіону та комунікацію місцевої влади та громади висловили громадські активісти, представники незалежних ЗМІ міста, зокрема редактор видання «Медіа Дрогобиччина» Марія Кульчицька та журналіст «Варто – Галицькі новини», випусковий редактор видання «Медіа Дрогобиччина» Олег Дьорка.

Модератор заходу — представник Українського кризового медіа-центру Роман Вибрановський.