Портал відкритих даних Дрогобича серед трьох кращих інноваційних практик прозорості

Нещодавно Портал відкритих даних Дрогобича, за рейтингами «Transparent cities» увійшов у ТОП-3 кращі інноваційні практики прозорості. Також кращими практиками визначено Портал відкритих даних Львова та Карту звернень громадян Івано-Франківська.

Про це повідомив начальник відділі інформаційних технологій та аналізу Станіслав Гайдер.

«Портал відкритих даних міста був впроваджений у кінці 2017 року в співпраці з проектом «TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах. Окрім цього, місто Дрогобич було приєднано до Міжнародної Хартії відкритих даних (проект G7). Відтак, за нами слідкує все міжнародне товариство, і ми повинні достойно себе показати. Важливо і те, що на цей проект з місцевої казни не потрачено жодної копійки», — зазначив посадовець.

Загалом на Інтернет-порталі оприлюдненням інформації займаються більше 40 розпорядників та вже за декілька місяців роботи, опубліковано близько 50 наборів даних, а саме:
– Перелік договорів про пайову участь;
– Щоденне споживання енергоресурсів комунальними закладами;
– Вільні земельні ділянки згідно ДПТ;
– Перелік земельних ділянок, що знаходяться в оренді;
– Вільні земельні ділянки які підлягають продажу шляхом проведення земельних торгів у формі аукціону;
– Дані про рекламні засоби та перелік розповсюджувачів реклами;
– Вільні приміщення комунальній власності та які знаходяться в оренді;
– Дозволи на розміщення торгових площ;
– Відомості про лікарські засоби/препарати, залишки;
– Генеральний план, план зонування та детальні плани територій;
– Фінансові звіти КП / Паспорти та звіти бюджетних програм;
– Результати радіаційного контролю та інше/

Як повідомляють у відділі інформаційних технологій та аналізу, наступними наборами, які будуть розміщені на порталі буде:
– Титульні списки на проведення капремонту, будівництва;
– Кількість травм у розрізі закладів охорони здоров’я;
– Кількість зареєстрованих захворювань;
– Перелік зупинок маршрутного транспорту
Криміногенна ситуація в місті та ін.

Нагадаємо, відкритість та прозорість діяльності Дрогобицької міської ради, її виконавчого комітету та комунальних підприємств — це ключове завдання, яке на початку каденції анонсував міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Як бачимо, сьогодні ця декларація реалізується для того, щоб кожен дрогобичанин мав змогу бути поінформованим як про діяльність міської ради, так і керівництва міста.