Студенти Дрогобицького вишу провели соціологічний моніторинг роботи е-медицини міста та якості надання медичних послуг у закладах охорони здоров`я

У четвер, 20 грудня, студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка презентували керівництву міста результати соціологічного моніторингу роботи електронної медицини міста.
Метою дослідження було визначити рівень поінформованості населення міста Дрогобича про медичну реформу, впровадження електронної медицини та електронного запису до лікаря.

Соціологічний моніторинг е-медицини міста студенти соціологічної лабораторії на чолі з професорсько-викладацьким складом проводили у співпраці з відділом ІТ та аналізу ДМР та КУ «Інститут міста Дрогобича» ДМР у межах проекту «Smart Citizen Drohobych».

Напередодні презентації дослідження міський голова Дрогобича Тарас Кучма висловив слова вдячності студентам та викладачам за ініціативу та пророблену роботу.

Відтак міський очільник відзначив грамотами причетних до цього дослідження викладачів та студентів Франкового вишу, зокрема доктора соціологічних наук, професора кафедри правознавства, соціології та політології Світлану Щудло, кандидата філософських наук, доцента кафедри правознавства, соціології та політології Ірину Мірчук, кандидата соціологічних наук, доцента кафедри правознавства, соціології та політології Богдану Гвоздецьку та студентів ІІ курсу спеціальності «Соціологія» історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: Мар’яну Гриньо, Марію Футиш, Валерія Лалабекову, Ольгу Курнат, Ірину Дидик.

Як зазначила під час презентації моніторингового дослідження кандидат філософських наук, доцент кафедри правознавства, соціології та політології Ірина Мірчук, в опитуванні взяли участь 686 пацієнтів відділень Дрогобицької міської поліклініки з урахуванням віку, статі та освітнього рівня.

Дослідження проводили в межах відділень Дрогобицької міської поліклініки: №1 – вул. Січових стрільців, №2 – вул. П.Орлика, №3 – вул. А.Шептицького.

Питання, з якими у формі інтерв`ю звертались до пацієнтів, стосувались оцінки роботи надання медичних послуг, електронного запису до лікаря он-лайн, укладання декларацій лікаря з пацієнтом, електронного кабінету пацієнта, зауважень та пропозицій до роботи електронної медицини.

За результатами дослідження, пацієнти Дрогобицької міської поліклініки оцінили рівень медичного обслуговування вище, ніж задовільно — середній бал 3,23 за 5-бальною шкалою, найвищі оцінки характерні для молодших вікових груп; досить високим є рівень інформування про електронний запис до лікаря — 90%; поширеними є різні форми запису в е-чергу, однак найчастіше запис здійснюється через мобільний телефон; дві третини опитаних задоволені функціонуванням електронної черги, більша підтримка серед молодших вікових груп; жінки відповідальніше ставляться до вибору лікаря та активніше користуються е-медициною, ніж чоловіки.

Окрім цього, студенти запропонували підвищити рівень поінформованості населення про е-медицину, зокрема у сфері е-запису до лікаря та активізувати наповнення особистих кабінетів інформацією за результатами візитів до лікарів.

Присутні на презентації начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба та керівник КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Юлія Гончаренко зазначили, що неодмінно врахують дослідження та рекомендації студентів задля покращення рівня та комфортності надання медичних послуг у закладах охорони здоров`я міста.

Начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер наголосив, що співпраця міської ради та університету і надалі продовжуватиметься у втіленні таких проектів, адже впровадження якісних змін неможливе без врахування думки жителів міста.

Більш детальна інформація про результати дослідження доступна у фотоматеріалах: